Kino Jeremi

Poza salą widowiskową Zespół Szkół nr 5 w Bydgoszczy posiada także kino studyjne Jeremi, znajdujące się w budynku szkoły.

Otwarcie Kina Jeremi nastąpiło 11 grudnia 2013 roku.

Swoją nazwę wzięło od Jeremiego Przybory, aktora – współtwórcy telewizyjnego „Kabaretu Starszych Panów” i „Kabaretu Jeszcze Starszych Panów”. Jego związki z Bydgoszczą są istotne ze względu na fakt, że przez kilka lat mieszkał on w dworku na terenie dzisiejszej dzielnicy Fordon i pracował w Polskim Radiu w tym mieście.

Z pewnością godne uwagi jest to, że kino posiada klimatyzowaną salę. Dysponuje 82 wygodnymi fotelami kinowymi, ustawionymi systemem schodowym, co zapewnia doskonałą widoczność z każdego miejsca. Wyposażone w wysokiej jakości sprzęt projekcyjny i nagłaśniający amerykańskiej produkcji o najlepszych obecnie dostępnych na rynku parametrach.

Aktualny repertuar kina można sprawdzić na stronie kina lub w kalendarzu wydarzeń.

Kino Jeremi dla szkół i przedszkoli

Poza mieszkańcami naszego miasta i okolic, do korzystania z naszego kina zachęcić chcemy przede wszystkim szkoły i przedszkola.
Więcej informacji na ten temat uzyskać można w zakładce Jeremi dla szkół.