• To wydarzenie minęło.

Rodzinne Święto Kina w Fordonie

7 listopada 2022 @ 08:00 17:00

Po raz kolejny zapraszamy na wydarzenia dla Dużych i Małych Kinomaniaków pod hasłem RODZINNE ŚWIĘTO KINA.
Tym razem pojawimy się w gościnnych progach Kina Jeremi w Fordonie.
W programie Święta m.in.:

g. 10.00 – „PRZYGODY GAPISZONA”
Dzień zaczniemy od klasycznej polskiej animacji z Gapiszonem w roli głównej. Chłopiec w pasiastej czapce jest ciekawy świata i zawsze roześmiany od ucha do ucha. Bywa sprytny i pomysłowy, a czasem straszna z niego gapa i skutki jego pomysłów są opłakane. Razem z psem Korniszonem przeżywają przygody zwykłe i niecodzienne, które różnie się kończą, ale dzięki nim Gapiszon zawsze uczy się czegoś nowego.
„Przygody Gapiszona” Bohdana Butenki ukazywały się w dziecięcym czasopiśmie „Miś” przez 40 lat, wydane zostały w zbiorach książkowych, a w latach 60. doczekał serialu – kilka z dziesięciu odcinków pokażemy na seansie.

g. 11.15 – PRZYGODY KROPLI WODY
Koncert dla rodzin (zapraszamy osoby w każdym wieku). W świat muzyki, piosenek o wodzie i dźwięków wody zabiorą nas: Daniel Pradella (pianino) i Marcin Bączkowski (gitara), a zaśpiewa Adrianna Rychwalska: bydgoska wokalistka, uczestniczka 12. edycji The Voice of Poland z kilkuletnim doświadczeniem jako prowadząca zajęcia umuzykalniające i imprezy animacyjne dla dzieci.

g. 12.15 – KONCERT „WODA”
Koncert dla rodzin (zaprasamy osoby w każdym wieku). W świat muzyki, piosenek o wodzie i dźwięków wody zabiorą nas: Daniel Pradella (pianino) i Marcin Bączkowski (gitara), a zaśpiewa Adrianna Rychwalska: bydgoska wokalistka, uczestniczka 12. edycji The Voice of Poland z kilkuletnim doświadczeniem jako prowadząca zajęcia umuzykalniające i imprezy animacyjne dla dzieci.

g. 15.00 – „UPAŁ” (1964)
seans filmu „Upał” Kazimierza Kutza — bo w kinie Jeremi nie może zabraknąć Jeremiego Przybory!
„Upał” to Surrealistyczna komedia kontynuująca formułę popularnego programu telewizyjnego Kabaretu Starszych Panów.
Z polecenia premiera, który udaje się na odpoczynek, opiekę nad opustoszałym z powodu upału miastem przejmują dwaj Starsi Panowie. W pilnowaniu ładu i porządku pomaga im przybyła właśnie do stolicy żeńska Brygada Przeciwudarowa pod wodzą Zuzanny. Nieoczekiwanie przyjeżdża pociągiem ambasador egzotycznego państwa, który oburzony brakiem powitania, składa ostrą notę dyplomatyczną w ministerstwie. Starsi Panowie, Basia z baru mlecznego, Albin, jej narzeczony Kornel z Domu Mody i Grzanka, Miss Upału próbują zażegnać konflikt.

g. 17.00 – SEANS-NIESPODZIANKA
Film na popołudniowy seans-niespodziankę wybranie zostanie w internetowym głosowaniu wśród publiczności, trwającym do 6 listopada 2022 roku. Lista tytułów do wyboru ogłoszona zostanie wkrótce, do wyboru będzie kilka hollywodzkich klasyków z różnych dekad. Może będzie to „Przeminęło z wiatrem”? A może „Pół żartem, pół serio”? „Obcy”, „Szklana pułapka” a może jeszcze inny klasyk, który chcielibyście znów zobaczyć na dużym ekranie?

W godzinach 10.00-14.30 w Kinie Jeremi odbywać się będzie kiermasz książek dla dzieci SALE z książkami, wzbogacony o dodatkowe wydarzenia:

Niewykluczone dalsze atrakcje!
Wstęp bezpłatny, wejściówki zostaną udostępnione wkrótce!Szczegółowy program na stronie:
rodzinneswieto.info

Organizatorzy: Fundacja Kino Pomorzanin oraz TuCzyTam. Kamienica 12 we współpracy z Hangar Kultury i Kino Jeremi.

—-
Wydarzenie finansowane przez Miasto Bydgoszcz

*Treść informacji skopiowana z wydarzenia w platformie Facebook.

Kino Jeremi

ul. gen. A. E. Fieldorfa "Nila" 13