Kategorie
Konkursy

NASZ NOWY FORDON konkurs fotograficzny

UWAGA! Zmiana terminu nadsyłania prac!

Konkurs trwa do 30 września br.!

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do konkursu fotograficznego zatytułowanego NASZ NOWY FORDON organizowanego wspólnie z Radą Osiedla Nowy Fordon. Celem konkursu jest przede wszystkim budzenie zainteresowań przestrzenią, w której żyjemy, rozwijanie wrażliwości artystycznej i wykonanie fotografii pokazujących piękne, interesujące lub intrygujące miejsca w bydgoskiej dzielnicy Nowy Fordon.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w przestrzeni Nowego Fordonu bez wątpienia jest wiele ciekawych miejsc, chętnie uczęszczanych przez wielu mieszkańców. Są także zakątki, o których wiedzą tylko nieliczni. Chcemy, aby pokazali nam Państwo te miejsca okiem własnego obiektywu!

Prace, poza oceną komisji konkursowej, podlegać będą ocenie także przez publiczność. W związku z tym głosowanie konkursowe odbędzie się na facebookowej stronie HANGARU KULTURY.

To nie wszystko! Prace Laureatów Konkursu oraz inne wyróżnione przez komisję konkursową zdjęcia znajdą się na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się oczywiście w HANGARZE KULTURY.

NASZ NOWY FORDON –
Kilka podstawowych informacji:

 • Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografów amatorów bez względu na wiek (poniżej 18-stego roku życia pamiętajmy o zgodzie rodzica!).
 • Autorem pracy może być tylko jedna osoba.
 • Do konkursu zgłaszać należy prace autorstwa uczestnika, nie naruszające praw autorskich osób trzecich, nigdzie poprzednio niepublikowane.
 • Każdy uczestnik może zgłosić w konkursie minimum jedno, a maksymalnie 3 zdjęcia.
 • Zdjęcia należy zapisać w formacie JPG w rozdzielczości minimum 4000 x 3000 pikseli.
 • Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność.

Zgłoszenia do konkursu
NASZ NOWY FORDON

Zgłoszenia na konkurs dokonuje się poprzez przesłanie zdjęcia/ zdjęć konkursowych oraz podpisanych skanów poniższych dokumentów:

 • Zgody rodziców/ opiekunów prawnych (w przypadku uczestników niepełnoletnich) (Załącznik 1),
 • Zgody na przetwarzanie danych osobowych (Załącznik 2),
 • Formularza zgłoszeniowego (Załącznik 3)
  na adres mailowy: salawidowiskowa@liceumxv.edu.pl .

NAGRODA

Nagrodą główną w konkursie fotograficznym NASZ NOWY FORDON jest dysk zewnętrzny SanDisk Extreme Portable SSD 500 GB!

San Disk Extreme Pro nagroda w konkursie NASZ NOWY FORDON
https://imagazine.pl/2020/09/10/sandisk-extreme-pro-portable-ssd-bardzo-szybki-dysk-zewnetrzny-na-usb-c/

Autorzy zdjęć, które od momentu publikacji na facebookowej stronie HANGARU KULTURY do 10 października 2021 r. włącznie otrzymają najwięcej „polubień”, zostaną nagrodzeni karnetami wstępu na seanse w Kinie Jeremi oraz na organizowane aktualnie wydarzenia w HANGARZE KULTURY.

WIĘCEJ NA TEMAT KONKURSU W REGULAMINIE

ZAŁĄCZNIKI

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

info o konkursie
Kategorie
Bez kategorii

Audycje Muzyczne

Wernisaż Malarski

27 lutego @ 17:00 20:00

„Seryjny Bezład” Wystawa malarstwa Korola Satera

Audycja Muzyczna

31 stycznia @ 12:30 13:30

Audycja muzyczna dla seniorów pt: „Taniec z niespodzianką”

Filmowe Kolaże

15 stycznia @ 18:00 29 lutego @ 21:00

Warsztaty kolażu plastycznego dla seniorów

ETNO HANGAR. ZABAWY Z DŹWIĘKIEM I RYTMEM.

22 października 2023 @ 11:00 13:00

Zapraszamy na rodzinny koncert i zabawę z rytmem.
Podczas wydarzenia poznamy historię instrumentów etnicznych oraz udamy się w niesamowitą podróż muzyczną do najodleglejszych zakątków świata.

PROWADZENIE
Aron Blum- gitarzysta basowy, kompozytor, autor muzyki teatralnej.
Koncertował i nagrywał ze znakomitymi muzykami sceny jazzowej i rockowej jak m.in. Krzysztof Ścierański, Dominik Wania, Antoni Ziut Gralak, Aleksander Korecki, Krzysztof „Docent” Raczkowski czy Barry Bee ( NY) lub gwiazda jazzowej sceny brytyjskiej – Gilad Atzmon.
Nową pasją i instrumentem w muzycznej drodze są bębny obręczowe.
Zafascynowany możliwościami brzmieniowymi, współczesną kreatywnością tych dość dawnych historycznie instrumentów, artysta jest zaangażowany w różne projekty, również jako instruktor.
Dzięki m.in. założeniom pracy z celami integracyjnymi w swoich oryginalnych konspektach warsztatów i zajęć, był laureatem konkursu kulturalnego „Desant Kultury” w Olsztynie czy Stypendium Miasta Torunia właśnie z bębnami obręczowymi.
Od września 2022r przy współpracy z Gminą Purda i p.Jolantą Weihs prowadzi grupę bębnów obręczowych, od marca 2023 funkcjonującej pod nazwą „Miriam”, w nawiązaniu do dedykacji i nazwy instrumentu przez jednego z najznakomitszych współczesnych wirtuozów tego instrumentu Zohara Fresco, u którego uzyskał dyplom Masterclass.
Grupa we wspomnianym okresie działań wystąpiła kilka razy w profesjonalnych wydarzeniach, dzieląc scenę z doświadczonymi muzykami jak Barry Bee czy w koncercie z muzyką J.S. Bacha w koncercie „Kosmiczne nuty” w Olsztynie.

Bilety:
Dzieci do lat 3 – wstęp wolny
Pozostali 25 zł

Audycje Muzyczne dla Seniorów „Wspomnienie Wakacji”

28.09.2023r. godz.13.00
ul. Jana Piwnika-Ponurego 10, 85-791 Bydgoszcz
WSTĘP – 9 zł
(REZERWACJA – 52 343 66 67/224)

28 września 2023 @ 13:00 14:00

Zapraszamy na cykl koncertów – audycji muzycznych dla seniorów przygotowanych przez artystów Filharmonii Pomorskiej.
Audycja muzyczna przygotowana przez artystów Filharmonii Pomorskiej.”WSPOMNIENIE WAKACJI”

Anetta Szuber – Górny skrzypce
Adam Pilarski – fortepian
Zofia Karandyszowska – instrumenty perkusyjne
Monika Dudek – prowadzenie

28.09.2023r. godz.13.00
ul. Jana Piwnika-Ponurego 10, 85-791 Bydgoszcz
WSTĘP – 9 zł
(REZERWACJA – 52 343 66 67/224)

Filmowe Kolaże

15 października 2023 @ 11:00 13:00

Zapraszamy na warsztaty artystyczne wykonane techniką kolażu. Podczas zajęć każdy uczestnik/uczestniczka wykona swój autorski plakat filmowy. Inspiracją będą nasze najciekawsze filmy oraz materiały archiwalne Kina Jeremi. (plakaty, ulotki)

Prowadzenie
Monika Klawitter – koordynatorka Kina Jeremi, animatorka kultury. Autorka działań performatywnych. Nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Świetlne Pióro” w Białymstoku za opowiadanie fantastyczne Eurochaos w 2013 r., wyróżnieniem w Konkursie Reportażu Amatorskiego w Warszawie 2016 r. (reżyseria i scenariusz filmu dokumentalnego pn. „Któregoś dnia do nas wrócisz” zrealizowanego w ramach projektu autorskiego „Homo Manekino Sapiens”).
Stypendystka – 2017r. Stypendium Prezydenta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością i upowszechnianiem kultury – 2020r. Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie edukacja i animacja kulturalna. – 2021r. Kultura w Drodze Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

Kategorie
Bez kategorii

Warsztaty String Art

Warsztaty String Art

20 października 2023 @ 17:00 19:00

Zapraszamy na drugą edycję warsztatów artystycznych.
Podczas zajęć poznamy ciekawą technikę plastyczną polegająca na wyplataniu obrazków za pomocą gwoździ i nitek, wzmacniającą kreatywność i zdolności manualne.
Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje wykonane przez siebie pamiątki.

PROWADZENIE
Honorata Armińska – Honia.
Założycielka Pracowni zręcznej (przestrzeni działań rzemieślniczo- artystycznych), w trakcie zdobywania uprawnień w zawodzie terapeuta zajęciowy. Prowadzi spotkania ceramiczne “GRUNT TO GLINA” dla dorosłych i rodzin z dziećmi. Współpracuje z bydgoskimi przedszkolami, szkołami dla dorosłych.
Organizuje warsztaty: Biżuteria z żywicy, Hotel dla owadów, Zaplatamy makramy

Kategorie
Bez kategorii Info Koncerty

Patryk Singer – Koncert walentynkowy

Patryk Singer – pochodzący z Tucholi wokalista, autor tekstów i poeta. Półfinalista programu telewizyjnego „Zostań Gwiazdą”, laureat II miejsca w konkursie wokalnym organizowanym przez bydgoską akademię śpiewu, laureat II miejsca w Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej w Tucholi, wykonawca włoskiej wersji „I like Chopin” dla samego Gazebo.

Dorobek – „Zmierzając do Ciebie”


Na swoim koncie ma debiutancką płytę pt.: „Zmierzając do Ciebie” z własnymi piosenkami w języku polskim. Album zawiera 11 utworów, które zachęcają słuchacza do refleksji nad drogą, którą podąża. Jak sam tytuł sugeruje, album „Zmierzając do Ciebie” opowiada o muzycznej podróży w kierunku miłości, która okazuje się być drogą niełatwą, ale ostatecznie prowadzi do osiągnięcia prawdziwego szczęścia. Znajdziemy tam przede wszystkim piosenki z pogranicza gatunku indie pop, pop i house. Swoją twórczość Patryk skupia również na poezji śpiewanej, a jego utwory można posłuchać m.in w rozgłośni radiowej KCht. Patryk Singer jest autorem utworu „Pamięć i Chwała” z okazji 100-lecia Niepodległości Polski – transmitowany na żywo na kanale byłego pułkownika Agencji Wywiadu i oficera służb specjalnych Piotra Wrońskiego.

Tytułowa piosenka

Tytułowa piosenka pt.: „Zmierzając do Ciebie” jest odzwierciedleniem wrażliwości artysty. Jest to jeden z najważniejszych utworów muzycznych w dorobku artystycznym Patryka Singera, który zapowiada jego debiutancki album muzyczny. Miłosna piosenka jest przepełniona refleksją oraz osobistymi doświadczeniami. Warto zwrócić uwagę, że tekst piosenki jest skierowany do jego ukochanej, która również jest obecna w teledysku.
Piosenka pt.: „Zmierzając do Ciebie” jest z pogranicza soft pop, a jej melancholijne dźwięki, spokojny, a jakże charakterystyczny głos Patryka Singera, bardzo szybko trafiają do ucha słuchaczy.

Koncert w Hangarze Kultury


Podczas koncertu walentynkowego w Hangarze Kultury Patryk Singer zaprezentuje melodyjne kompozycje, pełne różnorodnych brzmień, trafiające głęboko w serca słuchaczy. Zarówno zwolennicy delikatnych melodii, jak i rytmicznych brzmień, znajdą dla swoją przestrzeń muzyczną, co sprawi, że słuchacze będą aktywnie uczestniczyć w całym wydarzeniu.

16 lutego o godz. 16:30
wstęp wolny

Posłuchaj utworów

Zapraszamy do wysłuchania utworu tytułowego z płyty Patryka Singera pt.: „Zmierzając do Cebie”, który jest dostępny na platformie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=zs5njDkWIMM
a także w serwisach streamingowych, m.in. Spotify, Deezer i Apple Music.

Social media:

Patryk Singer | Oficjalna strona: https://patryksinger.mozello.pl/
Patryk Singer | Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCsa28uDnC4g5WS5NJdyQOjg
Patryk Singer | Facebook: https://www.facebook.com/VocaListVocal/
Patryk Singer | Spotify: https://open.spotify.com/album/75dujvZMiyT49RDRJzic2r